Z taką grą ŁKS Łódź do ekstraklasy? Nigdy w życiu! ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Z taką grą ŁKS Łódź do ekstraklasy? Nigdy w życiu!
Z taką grą ŁKS Łódź do ekstraklasy? Nigdy w życiu! Fot. B. Hamanowicz
ŁKS Łódź pokazał w drugich 45 minutach spotkania w Legnicy z Miedzią futbol według Kiepskich i przegrał 0:3 (0:0). Z taką grą drużyna trenera Ireneusza Mamrota nie ma co szukać w barażach o ekstraklasę. Rozegra jeden mecz i będzie koniec!

Łodzianie jechali do Legnicy mając za sobą dwa z rzędu wygrane mecze. Spodziewaliśmy się, że będą się bić o zwycięstwo, które pozwoli im zając jak najwyższe miejsce w grupie drużyn rywalizujących w barażach o PKO Ekstraklasę. To o tyle ważne, że zespół, który uplasuje się wyżej w tabeli rundy zasadniczej będzie gospodarzem jednego lub dwóch spotkań barażowych. Pierwsi gola mogli strzelić miejscowi, ale szalejący w ataku Krzysztof Drzazga miał pecha, bo piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi groźnie strzelał Pirulo. Potem nad stadionem rozszalała się ulewa, która na szczęście nie trwała zbyt długo. Nie wiadomo co miało wpływ na postawę łodzian w drugiej połowie, w każdym razie zaczęło się dla gości fatalnie. Jan Sobociński, który myślami jest już chyba w USA, po przechodzi niebawem do Charlotte FC, stracił piłke przed własnym polem karnym, co skrupulatnie wykorzystał Belg Mehdi Lehaire i strzelił swojego pierwszego gola w barwach Miedzi. W 68 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Krzysztof Drzazga przejął bezpańską piłkę na przedpolu łodzian i dograł do wbiegającego w szesnastkę Patryka Makucha. Wprowadzony na boisko bodajże minutę wcześniej zawodnik, nie kombinował, ale strzelił celnie z pierwszej piłki. Ten gol podłamał ełkesiaków, a legniczanie grali jak nakręceni. DanielPinillos trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego, a w ostatniej akcji meczu najlepszy na boisku Krzysztof Drzazga znokautował łodzian. Wynik 3:0 dla Miedzi mówi sam za siebie. Co po ostatnim gwizdku sędziego powiedział szkoleniowiec łodzian? - Oglądając pierwszą połowę w życiu nie powiedziałbym, że przegramy w Legnicy 0:3. Graliśmy niezłe spotkanie, mieliśmy swoje sytuacje. Płynnie przechodziliśmy z obrony do ataku. Niestety w drugiej połowie dostaliśmy trzy gole, z czego dwa po naszych stratach. Tymi stratami nakręciliśmy Miedź. Na pewno nie zabrakło piłkarzom koncentracji.
Jak widział mecz Jarosław Skrobacz, szkoleniowiec zwycięskiej drużyny. - Ten mecz miał duże znaczenie dla nas i ŁKS, bo oni mają przed sobą ciężkie mecze, a presja na nich ciąży. W pierwszej połowie ŁKS stworzył zagrożenie pod naszą bramką, ale przeczekaliśmy to. Drugie 45 minut już pod nasze dyktanto. To my nadawaliśmy tom grze, a nie ŁKS. Zwycięstwo przyjmujemy z ulgą i radością, po wygraliśmy z rywalem, którego ciężko pokonać.
W meczu przedostatniej kolejki ŁKS zmierzy się na swoim boisku z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Początek piątkowego starcia (4 czerwca) o godz. 20.30.ą

MIEDŹ LEGNICA - ŁKS ŁÓDŹ - GÓRNIK ŁĘCZNA 3:0 (0:0)Bramki
1:0 - Mehdi Lehaire (49)
2:0 - Patryk Makuch (68)
3:0 - Krzysztof Drzazga (90+2)
Miedź: Paweł Lenarcik – Ruben Hoogenhout, Nemanja MijuŚković, Daniel Pinillos, Paweł Zieliński, Marcin Garuch, Szymon Matuszek, Mehdi Lehaire (70, Krzysztof Drzazga (90+2, Maciej Śliwa), Paweł Tupaj, Michał Bednarski (67, Patryk Makuch). Trener: Jarosław Skrobacz.
ŁKS: Dawid Arndt – Maciej Wolski (63, Kamil Dankowski), Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak (81, Adam Marciniak), Maksymi-lian Rozwandowicz (81, Przemysław Sajdak), Antonio Dominguez (73, Łukasz Sekulski), Mikkel Rygaard (81, Tomasz Nawotka), Pirulo, Michał Trąbka, Ricardinho. Trener: Ireneusz Mamrot.
Żółta kartka: Ricardinho - ŁKS Łódź
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 1.316.