- Podoba nam się bardzo – nie kryli zachwytu jedni z pierwszych gości Term Poddębice Anna i Marek Zamojscy z Łodzi. - Takich miejsc powinno być więcej. Poddębice na pewno na tym bardzo zyskają.
- Jest światowo – dopowiadał z uśmiechem kolejny z użytkowników. - Jest gdzie popływać, można się popluskać jak ktoś lubi wyszaleć się w wodzie albo zwyczajnie odpocząć w wodzie z bąbelkami.
Termy Poddębice szansą na rozwój całej gminy
Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski nie kryje dumy z Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, bo pod tą nazwą kryją się też Termy Poddębice. - Nasza gmina zabiegała o budowę takiego kompleksu i jej rozwój w oparciu o wody geotermalne od 30 lat. Największym problemem pozostawał odwiert, bo zawsze pozostaje niepewność, czy uda się natrafić na wodę, a jeśli już to w jakiej ilości i o jakich parametrach. 11 lat temu odwiert został wykonany i reszta poszła już dosyć szybko. Śmiało można powiedzieć, że gmina Poddębice jako jedyna w kraju w tak krótkim czasie po dostaniu się do złóż geotermalnych wybudowała sieci ciepłownicze i kotłownię, dzięki czemu obecnie 80 procent mieszkańców miasta ma dostarczone ciepło z tego źródła; ma balneologię w szpitalu, no i teraz Termy. Zainwestowaliśmy w tym czasie ponad 150 mln złotych, ale to na pewno nie koniec, bo chcielibyśmy się dalej rozwijać w tym kierunku.