Puchar dla UMKS Zgierz

Dariusz Piekarczyk
Drużyna UMKS Zgierz, złożona z piłkarzy urodzonych w roku 2001 oraz młodszych, wygrała Halowy Turniej o Puchar Prezydenta Zgierza.

W meczu finałowym zgierzanie pokonali ŁKS Łódź 3:2. Nagrodę dla najlepszego piłkarza zgierskiego turnieju odebrał Patryk Rogalski z ŁKS.

O puchar prezydenta Zgierza grały także drużyny złożone z zawodników urodzonych w roku 1995. Wygrał Widzew przed Startem Łódź oraz Sport Perfectem Łódź. Trenerem tej ostatniej drużyny jest, znakomity niegdyś piłkarz Widzewa, Krzyszof Kamiński. Najskuteczniejszym piłkarzem turnieju został zawodnik MKP-Boruty Zgierz Damian Rynkiewicz.

Za to 16 stycznia o puchar starosty powiatu zgierskiego rywalizować będzie osiem drużyn seniorskich. Przed rokiem górą był beniaminek IV ligi centralnej Włókniarz Zgierz.

- Tym razem to my planujemy wygrać turniej - mówi wprost Marek Gałkowski, kierownik MKP-Boruty Zgierz. - Pierwszy trening mamy 7 stycznia. Włókniarz spotyka się w dniu turnieju. Kilka dni treningu w hali powinno być naszym atutem. W turnieju powinniśmy wystąpić w najsilniejszym składzie.

Jak zdradza Marek Gałkowski, żaden z piłkarzy grających w MKP jesienią, nie zamierza zmieniać barw klubowych. Do doniesień, że Konrad Trzęsiara zamierza bronić barw Concordii Piotrków, podchodzi dość sceptycznie.

- Nie wierzę żeby szedł do Piotrkowa - mówi. - Zresztą wszędzie, tylko nie tam. Na razie jednak nic oficjalnie nie wiem.

Szkoleniowiec MKP Wiesław Nabiałek rozgląda się za nowymi zawodnikami. Mają być to piłkarze z ligi okręgowej.