Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pływają, pedałują i biegają w Rawie

Marek Kondraciuk
310 sportowców z żelaza, jak nazywa się triathlonistów, zgłosiło się do zawodów o Puchar Polski w olimpijskim triathlonie (1,5 km w pływaniu, 40 km na rowerze i 10 km biegu), które rozegrane zostały 4 sierpnia w Rawie Mazowieckiej.

W programie znalazły się także ogólnopolskie zawody dzieci w aquathlonie i III otwarte mistrzostwa Rawy w duathlonie, w których lista startowa liczyła 79 nazwisk. Impreza Olimpijski Triathlon w Rawie współfinansowana była z budżetu województwa łódzkiego, honorowy patronat objął marszałek Witold Stępień, a głównym organizatorem był Klub Sportowy Triathlon Rawa.
Triathloniści rywalizowali w rejonie zalewu Tatar na gościnnym obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji, który od kilku lat nosi imię Haliny Konopackiej, pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej (Amsterdam 1928, rzut dyskiem), która urodziła się w Rawie Mazowieckiej.
Triathlonowi w Rawie towarzyszył klimat wakacyjnego festynu rodzinnego. Były więc koncerty zespołów rockowych i solistów, program kabaretowy, liczne konkursy, zorganizowano miasteczko zdrowia i wystawę warsztatów Rawskiego Partnerstwa Lokalnego, a amatorzy mieli okazję rywalizować o puchar Rawy w... strzelectwie.
Rawa Mazowiecka staje się coraz mocniejszym ośrodkiem triathlonu. Zgodnie z ideą głównego animatora tej dyscypliny Grzegorza Stefaniaka, który w 2009 założył Klub Sportowy Triathlon Rawa, miasto jest "skazane na sukces w triathlonie".
W Rawie Mazowieckiej regularnie odbywają zawody pływackie na mającym 50 ha powierzchni zalewie Tatar. Popularne są rodzinne imprezy rowerowe, bo tras wokół akwenu nie brakuje. Popularne są również biegi masowe, zwane niegdyś przełajowymi. Triathlon łączy te formy aktywności fizycznej, jest rozgrywany na świeżym powietrzu i szybko zjednuje sobie zwolenników w mieście i okolicznych gminach.
Na trasie triathlonu najlepszy okazał się Hiszpan Anton Ruanova z Santiago de Compostela, który 1,5 km przepłynął w 19 minut i 39 sekund, przejechał 40 km na rowerze w 1 godzinę i 1 min i 42 s, a przebiegł 10 km w 32 min i 19 s, uzyskując łączny czas 1.56,05. Drugi był Ukrainiec Siergiej Kuroczkin, trzeci Mateusz Kaźmierczak z Kalisza, a najlepszym zawodnikiem z naszego regionu był Jacek Gardener z Łowicza, który zajął 15 miejsce (wygrał duathlon).

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto