Współlider strzelców w sparingach Piotr Grzelczak (od lewej)
Współlider strzelców w sparingach Piotr Grzelczak (od lewej) fot. Krzysztof Szymczak
Po powrocie ze zgrupowania w Cetniewie i dwudniowym odpoczynku wznawiają zajęcia piłkarze Widzewa. We wtorek będą mieli dwa treningi. Na godzinę 10 przewidziano zajęcia w siłowni, a o godz. 15 na sztucznej murawie Chojeńskiego Klubu Sportowego.

Poniedziałek był ostatnim dniem pracy w sztabie szkoleniowym Widzewa byłego piłkarza klubu z al. Piłsudskiego Piotra Kupki.

W środę o godz. 11 w Kleszczowie widzewiacy rozegrają czwarty mecz kontrolny. W poprzednich sparingach drużyna trenera Czesława Michniewicza pokonała kolejno Bałtyk Gdynia 4:0, Chojniczankę 5:3 oraz Cartusię 6:1. Rywalem łodzian będzie drugoligowa Olimpia Grudziądz. W sobotę Olimpia grała także w Kleszczowie sparing z ŁKS, remisując 1:1. Lider pierwszej ligi nawet przegrywał po bramce zdobytej przez Piotra Ruskuła w 26 minucie. Trzy minuty później wyrównał Dariusz Kłus.

Z nadmorskiego obozu z kolegami z Widzewa przyjechał także Niki Dzalamidze. Testowany nastolatek z Gruzji w poprzednich meczach kontrolnych strzelił dwa gole i nic dziwnego, że poddany będzie kolejnym sprawdzianom. Ma wyjechać na drugie zgrupowanie w Portugalii, gdzie będzie mógł pokazać co potrafi na zielonych, trawiastych boiskach. Ponieważ w Polsce okienko transferowe jest otwarte do końca lutego, nie można wykluczyć, że Niki będzie pierwszym Gruzinem, który zostanie piłkarzem Widzewa.

W czwartek rano Widzew wyjedzie na Okęcie, skąd wyleci do Lizbony. Na zgrupowanie koło Faro uda się zapewne także dwójka obcokrajowców, która opuściła Cetniewo nieco wcześniej od kolegów (Łotysz Jurijs Żigajevs oraz Portugalczyk Bruno Pinheiro). Obaj są zdrowi i być może wystąpią już w meczu z Olimpią.