Bernard Zboiński odnowił jedną z rzeźb, która będzie teraz pełniła rolę osiedlowej ławeczki przed jego blokiem Bernard Zboiński odnowił jedną z rzeźb, która będzie teraz pełniła rolę osiedlowej ławeczki przed jego blokiem

Bernard Zboiński odnowił jedną z rzeźb, która będzie teraz pełniła rolę osiedlowej ławeczki przed jego blokiem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z parku miejskiego w Zgierzu znikają monumentalne rzeźby, wykonane przez artystów biorących udział w organizowanych co roku plenerach.

- Tych rzeźb było już zbyt dużo, wielu mieszkańców skarżyło się na ich niskie walory estetyczne - tłumaczy rzecznik zgierskiego magistratu Dorota Jankiewicz. - Z parku zniknęły naszym zdaniem najmniej ciekawe prace poplenerowe. Jedną z nich wystawiliśmy na aukcję, na której została kupiona za 449 złotych przez mieszkańca Częstochowy. Lada dzień ma się po nią zgłosić.

Tymczasem trzy inne sporych rozmiarów dzieła miasto oddało miejscowemu społecznikowi i artyście Bernardowi Zboińskiemu. Dwie już zabrał za pomocą dźwigu i przetransportował w okolice swojego bloku przy ulicy Suchowolca w Zgierzu. Zostały odrestaurowane i stanęły na trawniku.

- Kiedy usłyszałem, że miasto nie chce już tych rzeźb, od razu zaoferowałem swą pomoc w ich zagospodarowaniu - opowiada B. Zboiński. - Nie chcę ich oczywiście zabrać na swój prywatny teren, ale upiększyć nimi osiedlowy krajobraz. Wcześniej drewniane postaci zostały przeze mnie wyczyszczone, odnowione i zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych. Niektóre były już tak zniszczone, że musiałem dokonać pewnych poprawek rzeźbiarskich, by usunąć spróchniałe elementy, a inne tak wyprofilować, by nie zbierała się w nich woda.

Rzeźby można już oglądać na osiedlu 650-lecia; stanął tam m.in. "Mężczyzna z rybą" (wyposażony w ławeczkę) oraz pomnik żaby.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!