Punkty karne Punkty karne

W WORD w Łodzi coraz więcej osób zbija latem punkty karne (© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Punkty karne są najczęściej zbijane podczas kursów w wakacje. Szkolenia w WORD w Łodzi, redukujące punkty, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. We wtorek uczestniczyło w nich przyszło ponad 30 osób.

Punkty karne chcą również zredukować kierowcy, którzy przekroczyli już dozwolony limit. Łukasz Kucharski, dyrektor WORD w Łodzi informuje, że te osoby myślą, że uda im się pozbyć punktów i nikt nie zorientuje się. Ale przed kursem trzeba podpisać oświadczenie, że nie przekroczyło się 24 punktów. Jeśli ktoś już przekroczył barierę, zdobyte punkty nie zostaną odjęte, ponieważ system weryfikacji na to nie pozwoli.

6-godzinne szkolenie pozwala na zbicie 6 punktów karnych. Kosztuje 350 zł.

Kucharski mówi, że kierowcy spotkają się z psychologiem i policjantem. Podczas kursu kierowcom pokazywane są drastyczne zdjęcia z wypadków, są też pogadanki. Kierowca dowiaduje się, co się dzieje z jego ciałem podczas wypadku, jak się zachowuje samochód podczas zderzenia. A tego na kursie nauki jazdy nie ma.

Według dyrektora Kucharskiego kursy są potrzebne. Z jego obserwacji wynika, że większość kierowców już nie wraca na kolejne zbijanie punktów. Szkolenie to dla nich zastrzyk świadomości. Zaledwie kilka procent uczestników kursu to grupa kierowców zawodowych, która wraca tu często. Wśród niej są też przedstawiciele handlowi.

Punkty punkty karne można zredukować w WORD w Łodzi podczas szkoleń 13 i 27 sierpnia. Do szkolenia może przystąpić każdy kierowca, który posiada prawo jazdy dłużej niż rok. W szkoleniu można uczestniczyć raz na pół roku.

Źródło: Coraz więcej osób zbija latem punkty karne

Urząd miasta

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wujek db (gość)

"We wtorek uczestniczyło w nich przYszło ponad 30 osób" Zatrudnijcie osobe do erraty bo strach czytac ten portal....

Fish (gość) (dk)

Może miało być "przeszło ponad 30 osób", innymi słowy 'około 30 osób', czyli 'chyba 30 osób'. Ale tego redaktor nie wie... wiadomość zasłyszana :)