Zmieny w wysokości stypendiów na łódzkich uczelniach wyzszych Zmieny w wysokości stypendiów na łódzkich uczelniach wyzszych

Łódzkie uczelnie wyższe ogłosiły wysokości stypendiów studenckich. (© Jakub Pokora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wyższe uczelnie w Łodzi ogłosiły wysokość stypendiów studenckich. Najwięcej powodów do radości powinni mieć studenci Uniwersytetu Łódzkiego, bo to właśnie na nich czekać będą największe finansowe nagrody.

Na łódzkich uczelniach wyższych wiele stypendialnych zmian.

Najlepsze wiadomości są dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego, których stypendia zostaną podniesione aż o 90 zł (z 360 zł do 450 zł). Na taki zastrzyk gotówki może liczyć 10 procent najzdolniejszych studentów uniwerku.
UŁ podniósł też próg otrzymania stypendium socjalnego, czyli tego, które jest wypłacane mniej zamożnym żakom. Wcześniej, aby otrzymać finansowe wsparcie, dochód na głowę w rodzinie studenta nie mógł przekraczać 700 zł. Teraz nie może być wyższy niż 800 zł.

Nie zmieni się też kwota stypendium socjalnego. Najubożsi mogą otrzymać wsparcie wynoszące 555 zł na miesiąc, a ci z rodzin mieszczących się tuż pod wyznaczonym progiem - 230 zł.

Z trzech łódzkich państwowych uczelni wyższych: UŁ, UMED, PŁ - najwyższe stypendia wypłaca swoim prymusom wypłaca Politechnika Łódzka - 470 zł.
"Polibuda", podobnie jak uniwerek podwyższyła też próg ułatwiający otrzymanie stypendium socjalnego. O ten zasiłek finansowy będą mogły starć się osoby, u których w rodzinie dochód na jedną osobę nie przekracza 680 zł (wcześniej 650 zł). Ci studenci mogą otrzymać 600 zł miesięcznie. Zaś najmniejsza kwota stypendium socjalnego na PŁ wnosi 50 zł.

Ukłon w stronę najmniej zamożnych studentów zrobił także Uniwersytet Medyczny. Próg uprawniający do otrzymania na tej uczelni stypendium socjalnego będzie wynosił 800 zł. Wcześniej dochód na głowę w rodzinie studenta starającego się o taką pomoc nie mógł przekraczać 750 zł.
Na UM nie zmienią się natomiast stawki dla prymusów. 3 % najlepszych otrzyma 450 zł, pozostałe 7 % dostanie od uczelni 250 zł.

Na wsparcie finansowe nie mogą liczyć studenci I roku, ponieważ stypendia za wyniki z matur mają być przyznawane dopiero od roku akademickiego 2014/2015.

Czytaj więcej: Wyższe stypendia dla zdolnych studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Ile dostaną?


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

janek (gość)

A co taki studencina z ASP potrafi zrobic? Rozbelta farbe na kartonie i bedzie mowil, ze to wielka sztuka. Ot i jego przydatnosc