Zoo w Łodzi Zoo w Łodzi

W zoo w Łodzi w nowej wolierze zamieszkało sześć sępów (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W zoo w Łodzi rodzina sępów zamieszkała w nowej wolierze, która znajduje się między wybiegiem dla zebr i oryksów. Do nowego lokum ptaki przeprowadziły się cztery dni temu, ale nadal trwa aklimatyzacja.

Woliera sępów dla zwiedzających będzie otwarta dopiero od środy. Do tego czasu do klatki mogą wejść tylko opiekunowie. Magdalena Janiszewska, naczelnik zoo w Łodzi tłumaczy, że ptaki potrzebują czasu, aby poznać nowe miejsce i się do niego przyzwyczaić.

Woliera dla sępów będzie pierwszym miejscem w zoo w Łodzi, w którym zwiedzający będą mogli obcować ze zwierzętami bez krat.

Lemury w zoo w Łodzi [ZDJĘCIA]W wolierze dla sępów ścieżka dla zwiedzających prowadzi przez sam środek. Nie ma tam żadnych krat ani nawet siatki. Sępy mogą chodzić i latać nad zwiedzającymi.

Janiszewska tłumaczy, że przebywanie z sępami w wolierze nie jest niebezpieczne, bo sępy - choć mają złą sławę i swoimi rozmiarami budzą respekt - są bardzo spokojnymi i zrównoważonymi zwierzętami. Oczywiście w środku należy zachowywać się cicho i nie straszyć ptaków.

Wakacje

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łodzianin (gość)

Ciekawe ile osób złoży wniosek o odszkodowanie. bo sępy nasrały im na głowę.... To tylko kwestia czasu.