(© Polska Press/archiwum)

Prace remontowe drogi wojewódzkiej nr 713 rozpoczną się dopiero po wakacjach. Łódź przebuduje odcinek 3,3 km Rokicińskiej od Malowniczej do granic miasta, natomiast woj. łódzkie zmodernizuje fragment 18,5 km od Kurowic do Ujazdu.

Rozpoczęła się procedura pozyskiwania unijnych pieniędzy na wspólne przedsięwzięcie. Szacunkowa wartość całej inwestycji to 40,6 mln zł.

Samorządy Łodzi i województwa starają się o dofinansowanie w wysokości 31,5 mln zł. Wiosną ma być rozpisany przetarg na wykonawcę prac. Jego zadaniem będzie wymiana jezdni, chodników, oświetlenia, przystanków, kanalizacji deszczowej i drogi rowerowej.Zobacz też: Przebudowa dróg na Widzewie. Jak dojechać na nowy stadion? [MAPA]

Mają być posadzone 134 drzewa i kilkaset krzewów. Prace mają trwać od 2,5 do 3 lat.

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    realista (gość)

    Zakres prac marniutki. O zrobieniu dwóch pasów jazdy w jedną stronę nie ma co marzyć, o wiaduktach nad przejazdami kolejowymi również. Jedyny zysk dla rowerzystów (tylko o nich się w Łodzi dba). A korzystający będą musieli swoje wycierpieć, bo o sensownych i niezakorkowanych objazdach nie pomyślano.