W regatach udział mają wziąc także katamarany W regatach udział mają wziąc także katamarany

Rywalizacja katamaranów jest niezwykle widowiskowa (© Fot. Dariusz Piekarczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę i niedzielę rozegrane mają być 19. Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. To największa impreza dla żeglarzy-amatorów w Polsce centralnej. Patronat prasowy nad regatami objęła redakcja "Dziennika Łódzkiego".

Start i meta regat na zalewie Jeziorsko w Zaspach Miłkowskich. Tam swoją bazę ma Klubu Turystyki Wodnej Warta z Warty, który jest głównym organizatorem regat.
- Na starcie stanąć powinno co najmniej 35 załóg - twierdzi Tadeusz Krajewski z KTW Warta. - Będą także katamarany.

Plan regat na zalewie Jeziorsko


O ile tylko dopisze pogoda, to regaty na zalewie Jeziorsko powinny rozpocząć się w sobotę około godz. 10.30. Trwać powinny do godz. 14. Za to w niedzielę najważniejszy wyścig regat, czyli o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. Rywalizacja toczyć będzie się na trasie o długości około 20 kilometrów. Początek zaplanowano na godz. 10.30. Zwycięzca powinien zameldować się na mecie około godz. 14.30. Zakończenie regaty na zalewie Jeziorsko oraz wręczenie nagród zaplanowano około godz. 16.

Regaty kajakowe na Jeziorsku


Organizatorzy regat na zalewie Jeziorsko zaplanowali także atrakcje dla kibiców. W sobotę mają być rozegrane regaty kajakowe. Sprzęt zapewnia KTW Warta. Chętni do udziału w tych regatach mogą zgłaszać się w sobotę w biurze zawodów. Początek regat kajakowych na Jeziorsku zaplanowano na godz. 11. Powinny one trwać do około 14.

Jak dojechać nad zalew Jeziorsko w Zaspach Miłkowskich?


Najprostsza droga prowadzi z miasteczka Warta (powiat sieradzki). Po wyjeździe z Warty kierujemy się na Jeziorsko. Przejeżdżamy przez wieś kierując się na Turek, Konin. Po wyjeździe z Jeziorska powinny pojawić się, po prawej stronie szosy, tablice informujące o regatach na zalewie Jeziorsko.

Będzie także dyskoteka pod chmurami


- Regaty na Jeziorsku, to nie tylko sportowe zmagania - mówi Tadeusz Krajewski. - W sobotę planujemy dyskotekę, która powinna rozpocząć się około godziny 18.30. Przygrywać ma zespół muzyczny z Sieradza.
Liczymy, że pogoda nie pokrzyżuje naszych planów. W każdym razie zalew Jeziorsko zaprasza wszystkich na najbliższy weekend. Jesteśmy dumni z tych regat. Zresztą regaty na zalewie Jeziorsko są imprezą rozpoznawalną w kraju.

Sport

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rolnik z Doliny Warty (gość) (Rolnik z Doliny Warty)

Dziwne, że nikt tego nie komentuje. Wszyscy nabierają wody w usta. Cóż, że ktos z powodu powodzi w Wielkopolsce będzie zmuszony zlikwidować gospodarstwo. Że może nie bedzie miał, jak przeżyć zimy. Bawmy się !!!

Rolnik z Doliny Warty (gość)

Żeby zrobic regaty, trzeba utrzymać wysoki poziom wody na Jeziorsku latem. W tym roku z powodu silnych opadów, zbiornik nie przyjął wystarczajacej ilości wody i zalano tysiące hektarów w Dolinie Warty. Zbiornik miał słuzyć ochronie przeciwpowodziowej, a służy regatom.