Przystanek PaT 2013 Przystanek PaT 2013

Przystanek PaT 2013

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przystanek PaT 2013 to nie tylko spektakle, koncerty, warsztaty… Ten rok niesie za sobą wiele nowych inicjatyw. Jedną z nich jest Spacer z Teatrem . Grupa młodych ludzi spacerujących ulicami Łodzi na pierwszy rzut oka nie powinna wzbudzać wiele emocji . Tym razem jest jednak inaczej. Ciekawe stroje i charakteryzacja, a do tego PaTowska młodzież to nic innego jak jedna z przystankowych form teatralnych - teatr ulicy.

Od kilku lat zajmuje się tym Teatr Fanum, który z okazji pięciolecia istnienia pod wodzą Huberta Prekurata stworzył kolejny niezwykły spektakl. Premiera odbyła się 29 czerwca, a już dwa tygodnie później mogliśmy go zobaczyć na Przystanku PaT 2013. Całe przedsięwzięcie polega na wspólnym spacerze aktorów z publicznością. Nietrudno jednak odróżnić jednych od drugich. Artystów rozpoznajemy dzięki wykwintnym odpowiednim dla epoki szekspirowskiej strojom i charakteryzacji, która zapewnia wszystkiemu niepowtarzalny klimat. Ważnym elementem nietypowego przedstawienia są przystanki, w trakcie których odpoczywająca publiczność może obserwować również sceny z najważniejszych dla epoki utworów autorstwa Fredry, Moliera, czy Szekspira.

Przystanek PaT 2013: szaleństwo na warsztatachPo półgodzinnym widowisku uczestnicy tego dość nietypowego spaceru docierają razem do celu. To właśnie tu ma miejsce niezwykły dla spektaklu finał. Wszyscy uczestnicy razem wykonują taniec, stanowiący idealne podsumowanie, gdyż od tej pory nie tylko aktorzy, ale również zgromadzona publiczność stanowią wspólnie o sile artystycznej tego historycznego przedstawienia. A siła to nie byle jaka, bo PaTowska, a ten kto nóg rozprostować na świeżym powietrzu nie chciał, niech żałuje i z nadzieją wyczekuje na kolejny artystyczny popis grupy z Siedlec.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lam (gość)

POGIEŁO WAS Z TYM PaT-em??!!
6 NEWS-ów: PaT to ,PaT sramto !!
OK - Fajna impreza,ale przesada jest niewskazana nawet przy wypłacie !
Chyba ,że wszyscy Wasi reporterzy wyjechali na wczasy i jeden biedak jak raz obskoczył imprezę, to teraz będzie do przyszłej wiosny o tym pisał.