PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:0

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:0 Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów pokonał Koronę Kielce 2:0 w meczu drugiej kolejki T-Mobile Ekstraklasy i przynajmniej do soboty pozostanie liderem rozgrywek. To drugie z rzędu zwycięstwo bełchatowian po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:0, takim wynikiem zakończyło się piątkowe spotkanie 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. "Brunatni" objęli prowadzenie już w 6. minucie, kiedy to Bartosz Ślusarski wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul byłego reprezentanta Polski Pawła Golańskiego na Michale Maku. To drugi gol Ślusarskiego w tym sezonie (trafił też tydzień temu w Warszawie).

PGE GKS Bełchatów nie zamierzał na tym poprzestawać. Już w 15. minucie było 2:0. "Brunatni" przeprowadzili wzorową kontrę, którą wykończyli bracia Mak. Mateusz świetnie obsłużył podaniem Michała, a ten wpakował piłkę do bramki.

Jeszcze przed przerwą PGE GKS mógł prowadzić 3:0, ale sytuację sam na sam zmarnował Ślusarski. Po przerwie więcej z gry miała Korona Kielce, ale tylko strzałami z dystansu Pawła Golańskiego była w stanie lekko zagrozić bramce PGE GKS. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i dowieźli zwycięstwo do końca.

To druga wygrana PGE GKS Bełchatów w tym sezonie. W poprzednią sobotę podopieczni Kamila Kieresia po bramce Ślusarskiego pokonali na wyjeździe mistrza Polski Legię Warszawa 1:0.

Pomimo zamknięcia trybuny południowej GIEKSA Areny ibraku kibiców z Kielc mecz obejrzało ponad 3 tys. widzów.

GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:0 (2:0)
1:0 - Bartosz Ślusarski 6' (rzut karny)
2:0 - Mateusz Mak 15'

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Alexis Norambuena - Mateusz Mak (90' Łukasz Wroński), Patryk Rachwał (65' Szymon Sawala), Grzegorz Baran, Kamil Poźniak, Michał Mak (84' Adam Mójta) - Bartosz Ślusarski

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Boliguibia Ouattara, Leandro - Nabil Aankour (88' Paweł Sobolewski), Serhij Pyłypczuk (46' Michał Janota), Vanja Markovic, Marcin Cebula (75' Siergiej Chiżniczenko), Jacek Kiełb - Przemysław Trytko

Żółte kartki: Leandro, Vanja Markovic, Boliguibia Ouattara (wszyscy Korona)
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)