Wprowadzenie nowego systemu pozwoli zwiększyć liczbę obsługiwanych interesantów co najmniej o jedną piątą

Wprowadzenie nowego systemu pozwoli zwiększyć liczbę obsługiwanych interesantów co najmniej o jedną piątą. (© Express Ilustrowany)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W wydziale komunikacji zgierskiego starostwa przy ul. Długiej 49 działa już automatyczny system kolejkowy. Klient po wejściu do urzędu musi z biletomatu wydrukować numer miejsca w kolejce.

Na wydruku widnieje również liczba klientów oczekujących przed nim. W ten sposób można zorientować się, jak długo trzeba będzie czekać na załatwienie sprawy.

- Już niebawem system będzie informował petenta, ile orientacyjnie czasu pozostało do momentu wezwania go do właściwego okienka - mówi Małgorzata Tomczuk, rzeczniczka starosty. - Gdy nadejdzie jego kolej, numer z biletu zostanie wyświetlony na monitorze, ponadto informacja ta będzie ogłoszona przez głośnik.

Już od czwartku można także umawiać się na wizytę przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.powiat.zgierz.pl i w zakładce "System umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji" wybrać sobie dogodny termin i godzinę odwiedzin urzędu. System wypisze kod, który po przyjściu do starostwa należy wprowadzić na konsoli biletomatu, który wydrukuje bilet. Już po chwili z monitora i z głośników dowiemy się, do którego stanowiska należy podejść.

Kolejnym ułatwieniem jest rezerwacja telefoniczna. W celu umówienia terminu wizyty dotyczącej rejestracji pojazdu należy dzwonić pod numer (42) 288 83 34; w sprawach związanych z prawami jazdy pod numer (42) 288 83 41, - 42, - 43, - 44, a w innych sprawach pod numer (42) 288 83 35, - 36, - 37, - 38, - 39.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Co znaczy od czwartku???? Dlaczego nie jest podana data? Czyli dalej nie wiadomo od kiedy!!!!!

OczeK (gość)

Tak szkoda tylko ze automat wydaje numerki tylko do 14:30, nawet jak nie ma petentow to jest duzy problem zeby przyjeto bez numerka....

petent (gość)

Jeszcze pownny byc numerki na miejce parkingowe bo ja musialem zaparkowac przy posterunku Policij bo blirzej niedalem rady