W czwartek po nocnym pościgu łódzcy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę chryslera i jego, również pijanego, pasażera.

Policjanci patrolujący w czwartek po godz. 23 centrum Łodzi zauważyli w okolicach skrzyżowania ul. Przędzalnianej i Piłsudskiego samochód marki Chrysler. Dziwne zachowanie kierowcy skłoniło policjantów do sprawdzenia numerów rejestracyjnych chryslera w policyjnej w bazie danych. Okazało się, że auto znajduje się na liście poszukiwanych pojazdów.

Na Przędzalnianej, gdy policjanci chcieli przeprowadzić kontrolę, kierowca chryslera gwałtownie ruszył, skręcił w Piłsudskiego, a następnie z szybkością przekraczającą 200 km/h zaczął uciekać al. Rydza-Śmigłego.

Gdy chrysler skręcał z Niższej w Śląską w samochodzie wystrzeliła opona. Mimo to kierowca uciekał dalej. Gdy za skrzyżowaniem Śląskiej z Lodową, lewe przednie koło odpadło, obaj mężczyźni próbowali uciekać pieszo, ale szybko zostali schwytani przez policjantów.

Okazało się, że 22-letni kierowca miał 1,2 promila alkoholu w organizmie, a pasażer prawie 1,8. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Okazało się też, że 22-latek był także poszukiwany przez policję.

Policjanci ustalili, że chrysler należy do ojca zatrzymanego 22-latka. Auto znalazło się w bazie poszukiwanych pojazdów, ponieważ bank zgłosił na policji jego przywłaszczenie gdyż ojciec 22-latka nie zapłacił trzech ostatnich rat leasingowych.

Czytaj także

  Komentarze (18)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  demon (gość)

  i tak oto przez szpadlarza tatusia synek pójdzie siedzieć. na jego miejscu naplułbym w twarz takiemu tatusiowi i zerwał ze szmaciarzem kontakty

  Feel Good Hit Of The Summer (gość) (Y)

  jak naród IRONII nie zna i nie szanuje ;)
  chłopaki będą mieli co wspominać, laski będą na ich opowieści lecieć, a koledzy zazdrościć...
  zakuli was kiedyś w kajdany? braliście udział w pościgu policyjnym? a oni tak ;)

  PAMIĘTAJCIE: wiecznie nadęci kastraci i impotenci ;_)

  rudi (gość)

  Jaki tatuś taki synalek.Pewnie biznesmen - 5 szwaczek w tym 6 na czarno.jednym słowem - pracodawca.

  Topik (gość) (Kto jest "za"?)

  jestem zaaa pod warunkiem że gdy ja napruty wsiądę za kierownicę to ty w tym czasie będziesz stał między samochodem a ścianą budynku. Słowo, że nie rozpędzę się nawet do 40 km/h.

  eR

  Metoda Janusz Korwin-Mikkego.
  Każdy samochód obowiązkowo zamiast poduszki powietrznej ma na kierownicy wielki gwóźdź skierowany w twarz kierującego. Zakaz używania pasów bezpieczeństwa. Wtedy wszyscy by jeździli zgodnie z przepisami, nawet taki delikwent jak ten złapany. Przede wszystkim to by nie uciekał.

  Kto jest "za"? (gość)

  jazda po pijaku powinna być legalna. Wówczas ten kierowca nie miałby powodu uciekać, a i policjanci mieliby coś innego bardziej pożytecznego do roboty. Zalegalizować jazdę po kielichu pod warunkami że max 2 bieg, max 40 km/h i włączone światła awaryjne