Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet zakończone. Zawody rozgrywano w ramach 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Drużyny rywalizowały na boiskach Łodzi, Aleksandrowa i Kwiatkowic.

W meczu finałowym mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet, rozegranym na stadionie Widzewa, Dolny Śląsk pokonał Śląsk 1:0. "Złotego gola" zdobyła Angelika Rubin.

Rzuty karne decydowały o brązowym medalu mistrzostw Polski kobiet


Niezwykle zacięte było spotkanie o miejsce trzecie mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet pomiędzy Wielkopolską, a Małopolską. Mecz zakończył się, po dogrywce, remisem 1:1. Gole: Wiktoria Marszewska - Aleksandra Nieciąg. Brązowego medalistę mistrzostw Polski kobiet wyłoniły więc rzuty karne. Te wygrała Małopolska 5-4.

Wyniki spotkań o miejsca 5-8 mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet


W meczu o miejsce piąte Mazowsze przegrało z Kujawsko-Pomorskim 1:3. Gole: Agata Kucharska - Marta Ossowska 2, Agata Bala.
Mecz o miejsce siódme:Lublin - Lubuskie 0:1. Gol: Jolanta Powchowicz.

Perfekcyjna organizacja mistrzostw


Organizatorem mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet 2013 był Łódzki Związek Piłki Nożnej.
Uczestnicy finałowej batalii zgodnie podkreślają, że zawody zorganizowane są perfekcyjnie. Szkoda jedynie, że o medale nie walczy Łódź. Reprezentacja naszego regionu nie przebrnęła jednak przez eliminacje.
- Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet zakończone - mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. - Mogę powiedzieć, że większość drużyn prezentowała całkiem niezły poziom. Zwłaszcza mecz finałowy był porywający. Zaangażowania dziewczętom pozazdrościć mogą zawodnicy ekstraklasy.

Prezentujemy zdjęcia z finałowego spotkania mistrzostw Polski kobiet, które rozegrano na stadionie Widzewa. Autorem zdjęć jest Krzysztof Kiernowicz z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rts1922 (gość)

Niektóre kluby i związki sportowe podają fałszywe daty założenia .Był to efekt działań ówczesnej I sekretarz Komitetu Łódzkiego PZPR Michaliny Tatarkówny-Majkowskiej, która chciała mieć na swoim terenie najstarszy robotniczy klub sportowy w kraju. Nieprawdziwa jest data powstania RTS [Widzew Łódź]. Klub istnieje od 1922, a nie od 1910 roku .Oszustwo popełnione przez RTS Widzew jest największe. Podawanie roku 1910 jako daty powstania klubu jest fałszerstwem.RTS Widzew istnieje od 24 stycznia 1922 roku.Oszustw dokonano 1960 roku, kiedy to wiele klubów, m.in. Skra Warszawa i Siła Mysłowice, przygotowywało się do obchodów 50-lecia sportu robotniczego w Polsce.W ówczesnym KC postanowiono, że musi być też klub z Łodzi, "robociarskiego" miasta. Wytypowano Widzew. Wymyślono, że klub jest kontynuatorem tradycji Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego