Na stadionie Widzewa Łódż zainaugurowano turniej piłkarski mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Zawody rozgrywane są w ramach 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalizują drużyny w których występują zawodniczki urodzone w roku 1997 i młodsze. Patronat prasowy nad mistrzostwami Polski w piłce nożnej kobiet w Łodzi sprawuje redakcja "Dziennika Łódzkiego".

W pierwszym meczu Lublin przegrał z reprezentacją okręgu kujawsko-pomorskiego 0:3. Bramki zdobyły
Marta Ossowska, Dominika Łuczak oraz Oliwia Lewandowska.
Prezentujemy zdjęcia z tego spotkania oraz otwarcia otwarcia mistrzostw autorstwa Krzysztofa Kiernowicza z ŁZPN Łódź.

Wyniki mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet z soboty


Grupa I
Lubuskie - Kujawsko-Pomorskie 0:3. Gole: Marta Ossowska, Dominika Łuczak, Oliwia Lewandowska,
Śląsk - Małopolska 0:0, w rzutach karnych 4-1.
Grupa II
Mazowsze - Dolny Śląsk 1:0. Gol: Agata Kucharska,
Lublin - Wielkopolska 0:2. Gole: Natalia Rabiega, Martyna Pokora.

Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet 2013 w niedzielę


Plan niedzielnych spotkań:
Kujawsko-Pomorskie - Śląsk (godz. 16, stadion UKS SMS Łódź przy ul. Milionowej 12),
Lublin - Małopolska (16, Aleksandrów Łódzki),
Dolny Śląsk - Lublin (17.30, Uniejów),
Mazowsze - Wielkopolska (17.30, Kwiatkowice).


Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet bez Łodzi


Dodajmy, ze w turnieju finałowym mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet 2013 rozgrywane są bez reprezentacji Łodzi, która odpadła w eliminacjach. Można mieć nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej, bowiem dziewczęta z Pelikana Łowicz i UKS SMS wywalczyły awans do I ligi. Poziom kobiecego piłkarstwa w województwie łódzkim wyraźnie wzrasta.

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rts1922 (gość)

Zapamiętaj widzewski świniopasie swój komunistyczny rodowód.

Niektóre kluby i związki sportowe podają fałszywe daty założenia .Był to efekt działań ówczesnej I sekretarz Komitetu Łódzkiego PZPR Michaliny Tatarkówny-Majkowskiej, która chciała mieć na swoim terenie najstarszy robotniczy klub sportowy w kraju. Nieprawdziwa jest data powstania RTS [Widzew Łódź]. Klub istnieje od 1922, a nie od 1910 roku .Oszustwo popełnione przez RTS Widzew jest największe. Podawanie roku 1910 jako daty powstania klubu jest fałszerstwem.RTS Widzew istnieje od 24 stycznia 1922 roku.Oszustw dokonano 1960 roku, kiedy to wiele klubów, m.in. Skra Warszawa i Siła Mysłowice, przygotowywało się do obchodów 50-lecia sportu robotniczego w Polsce.W ówczesnym KC postanowiono, że musi być też klub z Łodzi, "robociarskiego" miasta. Wytypowano Widzew. Wymyślono, że klub jest kontynuatorem tradycji Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego