Memoriał im. Władysława Lisieckiego w Zgierzu z gwiazdami lekkiej atletyki

Dariusz Kuczmera
Piotr Patora zaprosił Adama Kszczota i Stanisława Jaszczaka
Piotr Patora zaprosił Adama Kszczota i Stanisława Jaszczaka fot. archiwum
Adam Kszczot, zdobywca brązowego medalu w biegu na 800 m w lekkiej atletyce, jego trener Stanisław Jaszczak, Piotr Kędzia, olimpijczyk z Pekinu w biegu na 400 m - to gwiazdy, które swą obecnością zaszczyciły II amatorski bieg uliczny - Memoriał im. Władysława Lisieckiego w Zgierzu.

Wszyscy w superlatywach wypowiadali się o idei, organizacji i zaangażowaniu uczestników. Brawo!

Organizator biegu Stowarzyszenie Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta z prezesem Piotrem Patorą na czele przeprowadziło zawody wzorowo. Wiele pracy wykonał Dariusz Najman, były reprezentant Polski w biegach długodystansowych. O dopięcie wszystkich szczegółów zadbali Paweł Lisiecki, Rafał Mamiński, Jacek Olczak.

Współorganizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Patronat nad imprezą objęła wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Zawody zorganizowano w parku im. Kościuszki, a na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników.

W biegu startowały przedszkolaki. Wszystkie zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami. Puchar dla najbardziej usportowionego przedszkola odebrała dyrektor z Przedszkola nr 6 w Zgierzu. Emocje były też w biegu uczniów szkół podstawowych. Najliczniejsza, bo aż 16-osobowa reprezentacja przybyła ze zgierskiej piątki. W tej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Białej. Uczniowie tej placówki zwyciężyli już po raz drugi. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Zgierzu, puchar za trzecie miejsce pojechał do Szkoły Podstawowej w Słowiku.

W kategorii gimnazjów najliczniejszą okazała się grupa z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu. W biegu wzięło udział 34 biegaczy z tej szkoły. Amanda Koźlik, Małgorzata Mamińska, Ewelina Malinowska,Ewa Janiszewska, Piotr Trojak, Dawid Gębicki, Adrian Zawisza powtórzyli ubiegłoroczne sukcesy.

Najlepsze w tej kategorii było Gimnazjum z Gieczna, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 ze Zgierza. Trzecie miejsce zajął Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Zgierza. Szkoły zostały uhonorowane pucharami.

Puchar dla najstarszego zawodnika biegu głównego otrzymał Jan Morawiec. Łącznie wystartowały 194 osoby.