W sobotę zakończyła się akcja Art-Lokomotywa w Manufakturze. Nowojorska artystka Agata „Olek” Oleksiak „zaszydełkowała” prawdziwą lokomotywę z wagonami, która od kilku dni stała w Manufakturze.

W "zaszydełkowaniu" lokomotywy w Manufakturze udział wzięli kontrolerzy-szczudlarze, osoby, który uczestniczyły w powstaniu włóczkowego kostiumu dla lokomotywy, władze regionu i miasta oraz „włóczkowi ninja”, którzy zawsze towarzyszą akcjom Agaty „Olek” Oleksiak. Prowadzącym sobotnią Art-Lokomotywę był Marcel Szytenchelm.

Agata „Olek” Oleksiak, która odebrała na rynku Manufaktury Złotego Glana, Nagrodę Kina Charlie, przyznawaną dorocznie ważnym, wyróżniającym się twórcom powiedziała: - Musicie nam wybaczyć, ale ja i moi pomocnicy ostatni raz spaliśmy 36 godzin temu. Teraz marzymy o ciepłym łóżku.

Art-Lokomotywa, przygotowana z myślą o obchodach Roku Tuwima, będzie dostępna w Manufakturze do 19 sierpnia.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ależ głupoty promują media (gość)

a nie ma kto napisać co ważnego dzieje się w Łodzi - co z remontami, komunikacją, czystością, długiem...

rota (gość)

12 lipca 2013- dzień hańby władz tego kraju
zlitowali sie nad losem zwierząt, nie było litości dla ofiar Wołynia