III liga: GKS Bełchatów II - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3 (0:0) [ZDJĘCIA]

Grzegorz Maliszewski
GKS Bełchatów II przegrał na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:3
GKS Bełchatów II przegrał na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:3 Grzegorz Maliszewski
GKS Bełchatów II przegrał na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:3. Bełchatowska drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli III ligi.

Tylko w pierwszej połowie drugi zespół GKS Bełchatów stawiał zacięty i skuteczny opór faworytowi spotkania jakim była drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki, która przed spotkaniem była o wiele wyżej notowana w trzecioligowej tabeli. Nadzieje, młodego bełchatowskiego zespołu - najstarszy zawodnik jest z rocznika 1991 a najmłodszy z 1997 - na utrzymanie korzystnego rezultatu prysnęły niczym bańka mydlana w ciągu kwadransa po przerwie.

Przysłowiowym trenerskim nosem wykazał się Maciej Szpak, trener Sokoła, który w trakcie przerwy wpuścił dwóch zawodników i obydwaj wpisali się na listę strzelców. Ostre strzelanie rozpoczął Damian Antosik, który strzelił bramkę w 47 minucie. Później kolejną bramkę zdobyli wprowadzenie Robert Oborowski (49 minuta) i Damian Kaczmarek (59 minuta). W dalszej części gry Sokół był stroną przeważają i miał więcej okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego albo pudłowali, albo świetnie bronił bramkarz GKS Paweł Lenarcik. Kiedy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty do głosu doszli zawodnicy GKS, którzy stworzyli sobie kilka okazji, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego wygrała ten mecz w pełni zasłużenie.

GKS Bełchatów II - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3 (0:0)
0:1 Damian Antosik ('47)
0:2 Robert Oborowski ('49)
0:3 Damian Kaczmarek ('59)

GKS Bełchatów II: Paweł Lenarcik - Bartosz Turniak, Igor Górski, Szymon Stanisławski (58. Łukasz Bąkowicz) , Mikołaj Grzelak - Filip Rośniak, Tomasz Płoszka (68. Jakub Paluszkiewicz), Damian Szymański, Paweł Zięba - Damian Gul - Patryk Rynkiewicz

Sokół Aleksandrów Łódzki: Arkadiusz Sima, Karol Kwiatkowski 9 (70' Amadeusz Staniszewski), Piotr Golański, Przemysław Woźniczak, Damian Pawlak, Sebastian Ceglarz, Damian Antosik, Łukasz Chojecki, Michał Łągiewczyk (46' Oskar Oborowski), Mikołaj Kujawski (46' Damian Kaczmarek), Piotr Klepczarek.