Hotel DoubleTree by Hilton, piąty czterogwiazdkowy hotel w Łodzi, w czwartek przyjął pierwszych gości. Łódzki hotel DoubleTree by Hilton jest pierwszym w Polsce hotelem tej sieci. Hotel działa na zasadzie franczyzy. Inwestorem jest Grupa Toya, a prace przy budowie hotelu trwały ponad dwa lata. Koszt budowy wraz z dostosowaniem przyległych budynków wyniósł 36 mln euro.

Hotel DoubleTree by Hilton w Łodzi ma 10 kondygnacji (44 metry wysokości). W hotelu jest 200 pokoi, w tym 10 apartamentów zwykłych i jeden apartament prezydencki o powierzchni 110 mkw. Są też dwa pokoje przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Gmach nowego łódzkiego hotelu powstał na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Fasadę łódzkiego hotelu DoubleTree by Hilton zdobi złożony z 10 tys. elementów kadr z pierwszego powojennego filmu polskiego pt. "Zakazane piosenki" nakręconego właśnie w Łodzi. W hotelowym lobby umieszczono kręcone schody, podobne do tych z Wytwórni Filmów Fabularnych. Wejścia do pokoi obramowane zostały motywami 28 nakręconych w Łodzi filmów. A w znajdującym się na ostatnim piętrze basenie umieszczono dwie mozaiki przedstawiające kadry z filmu Romana Polańskiego "Dwaj ludzie z szafą".

Łódzki hotel DoubleTree by Hilton połączony jest z kompleksem kongresowo-wystawienniczym, kinem 3D i klubem Wytwórnia. Z całym kompleksem przy ul. Łąkowej 29 tworzy Centrum Kongresowe Biznes Hub.

Czytaj także

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

das (gość)

Fajnie by sie przespac w takim apartamencie :) i jeszcze ten basen na wysokościach, ale cena za nocke musi byc masakryczna :(

Sioux (gość)

No, no! wiele hoteli na świecie odwiedziłem myślę, że ponad setkę. Ten wygląda naprawdę na klasę światową. Ciekawe jak z obsługą. Ta potrafi pozostawić bardzo dobre wrażenie albo położyć wszystko.

łodziak (gość)

gratulacje, nawiązanie do Łodzi filmowej to ekstra pomysł, fajna realizacja, oby takich więcej w Łodzi, bedzie wreszcie konkurencja dla Andelsa

Lam (gość)

Pomysł ciekawy. Wykonanie niezłe. Cieszy fakt,że inwestor to miejscowa grupa kapitałowa. Szkoda,że to zdjęcie (mozajka szyb) takie mało czytelne-ale nic nie jest doskonałe. Jak dla mnie-BOMBA

zobacz zdjęcia (gość) (wampirka)

Patrząc od strony Widzewa widzimy wizję facjaty znanego osobnika speca od Piotrkowskiej a od strony Retkini o zachodzie słońca wyłania się Godzilla lub King-Kong.
Dokładnie to widać (obrazek od str. centrum) na ostatnich zdjęciach www.andrzej-b.pl/kloc.png

wampirka (gość)

Ta fasada na budynku to jest faktycznie mozaika czy mi się tylko wydaje że widzę głowę diabła na szczycie budynku patrząc od strony Widzewa?

zdjecie nr 5 (gość)

pokazuje jak ważna jest zieleń w mieście. Praktycznie każda wizualizacja zawiera zieleń - choćby jakaś gałązka z boku; tutaj na szczęście w realu jest zieleń prawdziwa.

hohoho (gość)

Fajnie, że to miejsce ożywa, ładna okolica - park, trasa WZ, do tego jeszcze nowe osiedle w pobliżu. Brawo Toya!