Festiwal Muzyki Filmowej 2013 Festiwal Muzyki Filmowej 2013

Festiwal Muzyki Filmowej 2013: Lucjan Kaszycki. W części "rozrywkowej" FMF zagra m.in. Bartek Grzanek. (© Agata Adamczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

XVI. Festiwal Muzyki Filmowej w Łodzi w 2013 roku odbędzie się we wrześniu. Bohaterem Festiwalu Muzyki Filmowej 2013 będzie Lucjan Kaszycki, kompozytor, ceniony pedagog i publicysta muzyczny. W Łodzi podczas FMF usłyszymy również Sławę Przybylską.

Lucjan Kaszycki tworzył muzykę do filmów Wojciecha Jerzego Hasa i Stanisława Różewicza. Pod pseudonimem Jean Clero Kaszycki pisał piosenki do słów Agnieszki Osieckiej i Anny Świrszczyńskiej. Jest autorem piosenki "Pamiętasz, była jesień" z filmu "Pożegnanie" Hasa, którą wypromowała Sława Przybylska.

Festiwal Muzyki Filmowej 2013 oprócz zmiany terminu przynosi jeszcze jedną nowość jaką jest konkurs dla solistów. Jurorami będą Witold Janiak, Bogumiła Kłopotowska i Alexandra Kędra. Konkurs odbędzie się w pierwszej dekadzie września.

FMF 2013 w Łodzi odbędzie się od 20 do 22 września. Pierwszego dnia, w piątek, w klubie Scenografia odbędzie się wieczór i noc z muzyką filmową. Wystąpią też soliści, w tym Bartosz Grzanek. W sobotę w Teatrze Muzycznym odbędzie się symfoniczny koncert muzyki filmowej Lucjana Kaszyckiego wraz z recitalem Sławy Przybylskiej. W klubie Wytwórnia wystąpią m.in. laureaci konkursu i Krzysztof Herdzin Trio oraz Małgorzata Hutek.

Obecność na XVI. FMF zapowiedział m.in. Jan Kanty Pawluśkiewicz, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, związany z Piwnicą pod Baranami.

Źródło: Lucjan Kaszycki na Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!