Centrum Sportu przy al. Unii Lubelskiej 2 Centrum Sportu przy al. Unii Lubelskiej 2

Centrum Sportu - władze Łodzi podpisały z ŁKS list intencyjny ws. budowy (© fot: materiały prasowe UMŁ)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Władze Łodzi i przedstawiciele Stowarzyszenia ŁKS podpisali w czwartek list intencyjny w sprawie budowy .Centrum Sportu na terenach przy al. Unii Lubelskiej 2 Mają tam powstać m.in. nowy stadion, trzy piłkarskie boiska treningowe i hala do gier zespołowych.

"Zgodnie z zapowiedzią realizujemy projekt budowy Centrum Sportu przy al. Unii 2. Dzięki temu powstaną infrastruktura sportowa i obiekty towarzyszące, które będą powszechnie udostępniane przez miasto, ale przede wszystkim będą dostępne dla Łódzkiego Klubu Sportowego. List podpisuje także stowarzyszenie ŁKS Łódź, będące bezpośrednim spadkobiercą 105-letniej sportowej tradycji klubu, którego historyczną siedzibą są tereny, na których będzie realizowana ta inwestycja" – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Dodała, że zgodnie z wcześniejszymi planami budowa Centrum Sportu będzie podzielona na kilka etapów. W pierwszym ma powstać hala o pojemności ok. 3 tys. widzów oraz obiekt piłkarski z podgrzewaną murawą i zachodnią trybuną podzieloną na trzy sektory. Równocześnie prowadzone mają być prace przy rozbiórce trzech trybun (północnej, zachodniej i południowej) starego stadionu.

"W czerwcu ogłosiliśmy już przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie hali oraz boiska z trybuną zachodnią" - przypomniała Zdanowska.

Oferty na realizację tego etapu można składać do 5 sierpnia. W liście intencyjnym władze Łodzi zadeklarowały, że dołożą wszelkich starań, by ta część inwestycji została zakończona nie później niż 20 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Do 15 października 2014 r. Łódź chce natomiast rozpisać przetarg na drugi etap, w którym powstać mają powstać dwa pełnowymiarowe boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią (w tym jedno z możliwością zadaszenia) oraz plac treningowy z naturalną trawą. Osiem miesięcy od momentu zawarcia umowy z wykonawcą budowa tych obiektów ma być zakończona.

Zwieńczeniem Centrum Sportu ma być dokończenie rozpoczętej w pierwszym etapie budowy stadionu piłkarskiego, który docelowo ma mieć pojemność 20 tys. Ogłoszenie przetargu na realizację trzech brakujących trybun przewiduje się w terminie sześciu miesięcy od awansu piłkarzy ŁKS na "drugi poziom rozgrywek piłkarskich" (nadchodzący sezon rozpocznie na piątym - przyp. PAP).

Ten etap inwestycji ma być ukończony w okresie 36 miesięcy od chwili zawarcia umowy z wykonawcą.

"Baza sportowa przy al. Unii Lubelskiej to nasze miejsce. Mam nadzieję i jednocześnie wierzę, że podpisanie listu pomoże w realizacji planów budowy Centrum Sportu" - powiedział członek zarządu Stowarzyszenia ŁKS Łódź Tomasz Salski.

W trakcie budowy Centrum Sportu oraz po jego zakończeniu miasto chce umożliwić drużynom ŁKS korzystanie z czynnych w danym momencie obiektów przy al. Unii oraz przy ul. Minerskiej 9, gdzie znajdują się obecnie m.in. trzy boiska piłkarskie oraz kilka niewymiarowych trawiastych placów treningowych. Do końca tego roku ma tam być również wybudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Warunki korzystania przez ŁKS z Centrum Sportu przy al. Unii i ul. Minerskiej mają być określone w oddzielnej umowie.

Podczas spotkania związanego z podpisaniem listu intencyjnego prezydent Zdanowska otrzymała całosezonowe zaproszenie na ligowe pojedynki piłkarzy ŁKS. (PAP)


Sport

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ŁÓDŹ TO JUŻ TYLKO WIDZEW (gość)

Po co stadion piłkarski przy centrum sportu? kto będzie na nim grał? Start? Chks? RKS?

żydkałesu już dawno nie będzie, a jeżeli nawet, to klubu z okręgówki, czy a-klasy nie będzie stać na wynajem stadionu na 20 tysięcy... zresztą dla kogo? dla garstki dresów??

MARNOTRAWSTWO PIENIĘDZY MIASTA !!!

Zordon

Hanka może sobie listy podpisywać. Jak kałesowi uda się awansować to nie wcześniej niż za kilka lat. Wtedy to już jej nie będzie. PO traci poparcie i długo w Łodzi nie porządzą. Teraz to może im nawet obiecać 5. trybun, o pojemności 20 tysięcy każda :D Hanka robi tych idiotów w balona, a oni we wszystko wierzą. Dojdzie do tego, że dajdaje zaczną jej za friko rozklejać plakaty wyborcze. Zdanowska potrafi wszystko obrócić na swoją korzyść, dziwię się, że jeszcze nie dostała ministerialnego stołka.

krw (gość)

ŁDZ chyba zagiąłeś kibiców wielkiego widzewu,bo ciszaaaa,po Twoim wpisie,aż piszczy....hehe.Prawda w oczy kole....Klubem Łodzi jest Ł K S

ŁDZ (gość)

Gdyby nie zawodnicy tego jak to nazwałeś klubiku z okręgówki i trener śp Jezierski również z ŁKS nie było by Cię dziś tutaj!Cieszysz się jak Pawłowski wam strzela bramki ,uratował wam kilka punktów w tym roku a wiesz czyim jest wychowankiem?Wiec zamilcz bo to że kiedyś komuniści w tak zwanej czerwonej Łodzi zrobili zbieraninę z całej Polski i zaskarbili sobie sympatię okolicznych wiosek to do mnie Łodzianina nie przemawia,Ja jestem dumny z tego iź mój klub wychował ludzi pokroju Gortata,Lampe,Partyki,Wieszczyckiego,Ziobera czy Saganowskiego grał jakiś wychowanek widzewa w Francuskiej czy Angielskiej ekstraklasie?Teraz rozumiesz czemu powinny iść na Łódzki Klub Sportowy pieniądze bo to klub który od pokoleń od ponad 100 lat dostarcza do różnych dyscyplin sportowych olimpijczyków czy reprezentantów Polski.Powiedz ilu wychowanków widzewa zagrało w RP?

ŁDZ (gość) (łodzianin)

No właśnie i tu nie widzisz problemu że pieniądze na szkolenie młodzieży i promocję poprzez sport u was praktycznie nie istnieją bo co z tego że taki Biber Pibel powie że grał w widzewie, zaś taki np Łukasz Madej Łodzianin nie bał się powiedzieć w telewizji co o was myśli i tak was to zabolało że postanowiliście znowu zrobić to co najlepiej potraficie a wiec strzelić z ucha i uprzejmie donieść jak na robotniczych towarzyszy przystało.Wy możecie mieć milion pucharów i tak zawsze będziecie podmiejscy z zakłamaną historią i kilkoma dekadami bez kibiców ,przerzutami ,wieśniakami .Wasz klub dla 99.9% zawodników to tylko bramki boisko i przystanek w karierze u nas na dzień dzisiejszy na 22 zawodników ćwiczących z trenerem Robaszkiem ponad połowa to wychowankowie , Łodzianie!

widzewski teofilów (gość)

VI LIGA ! ! !

VI LIGA ! ! !

EŁ KAŁ ES ! ! !

VI LIGA ! ! !

VI LIGA ! ! !

EŁ KAŁ ES ! ! !

VI LIGA ! ! !

VI LIGA ! ! !

EŁ KAŁ ES ! ! !

łodzianin (gość)

Zdanowska, dlaczego marnotrawisz NASZE pieniądze?
Dzięki TWOIM decyzjom i poparciu radnych, już niedługo Łódź zostanie polskim Detroit!
Ludzie zaczną masowo uciekać z tego miasta, aby nie płacić za TWOJE fanaberie!
Chcesz finansować prywatny klubik z okręgówki, rób to ze SWOICH pieniędzy!
Skandal!
Skandal!
Skandal!

łodzianin z alei Unii (gość)

A co Stowarzyszenie ŁKS ma wspólnego z Centrum Sportu w Łodzi?! Członek Salski twierdzi, że to ich miejsce a nie wie nawet, iż rzeczownik "aleja" należy odmieniać (wypowiedź w ŁWD).

Łodzianin (gość)

i kolejne miliony złotych z miejskiej kasy psu w dvpę...

ile jeszcze pieniędzy będzie pompowane w ten wrzód? komu to potrzebne?
i tak wszystko zmarnują, zniszczą, pozostawią zaszczane, w ruinie i z długami, jak to gruzowisko przy dworcu kaliskim.

MARNOTRAWSTWO PIENIĘDZY MIASTA !!!

RTS Retkińska 28/34 (gość)

Na szczęście ŁKS nie zobaczy drugiego poziomu rozgrywek, a jeśli nawet, to za 40 lat nikt o tym papierku nie będzie pamiętał ......

MARCIN (gość)

w wspaniały sposób władze łodzi zawłaszczają pozostałe tereny i to historyczne ŁKS-u podpisując jakieś papierki z psełdo działaczami ŁKS-u,obiecując jak Zagłoba królowi Szwedzkiemu ,Niderlandy.panowie z obu stron czy wy miyślicie,że macie głupców przed sobą.nie jesteście wstanie nic wybudować ani na terenach ŁKS-u ani też na widzewie,nie jesteście w stanie nic zrobić dla Łodzi,tylko oszukujecie i cieszycie się ,że w komentarzach siejecie nienawiść między kibicami.

Jude Raus (gość)

widzew ( tfu ) , został w.y.r.u.c.h.a.n.y. Wybuduja stadion na ŁKS-ie - jedynym łódzkim klubie. A w późniejszym czasie widzew ( tfu ), zostanie olany ciepłym moczem i parującym kałem - nic tam nie powstanie -hahahahahahahahahahaha ! ! !