Centrum Medyczne Boruta zastąpi szpital w Zgierzu

Powiat zgierski jest w trakcie rejestrowania spółki Centrum Medyczne Boruta. Centrum Medyczne Boruta ma zastąpić szpital i przychodnię przy ul. Andrzeja Struga w Zgierzu. Przekształcenie może nastąpić już z dniem 30 września.

Dawny przyzakładowy szpital, w tej chwili publiczny ZOZ - wkrótce jako spółka stanie się Centrum Medycznym…
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Dawny przyzakładowy szpital, w tej chwili publiczny ZOZ - wkrótce jako spółka stanie się Centrum Medycznym… (© Express Ilustrowany/archiwum)

Lecznica stanie się podmiotem prywatnym, jednak jedynym jej właścicielem będzie nadal powiat zgierski. Zmiana ma na celu ratowanie finansów placówki, która pierwsze półrocze zamknęła stratą w wysokości 130 tys. zł.

Dyr. Zbigniew Jarosik, który ma również, jako prezes, stać na czele przyszłego centrum mówi, że Centrum Medyczne Boruta jako spółka będzie mogła na przykład zaproponować pacjentom odpłatne usługi medyczne. Nadal jednak będzie świadczyć usługi bezpłatne w oparciu o już podpisane kontrakty, które przejmie od likwidowanego ZOZ.

Spółka zamierza walczyć o kontrakty z NFZ, które ZOZ stracił, m.in. na poradnię neurologiczną, urologiczną i medycyny sportowej. Będzie też zabiegać o zwiększenie limitów przyjęć na ortopedii i kardiologii. 70-osobowy personel na razie ma zagwarantowane zatrudnienie, ale w przyszłości możliwe są zmiany kadrowe, w tym redukcja etatów.

Zbigniew Jarosik tłumaczy, że przez 8 lat szpital miał dodatni wynik finansowy. Jeszcze 2011 rok zamknął się na plusie. Ale tegoroczna kontraktacja pozbawiła szpital części poradni, poniżej kosztów wyceniane są też procedury medyczne. To generuje straty.

Jarosik ma jednak nadzieję, że zadłużanie placówki uda się zahamować.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię