Biała Fabryka Biała Fabryka

Biała Fabryka Geyera w Łodzi (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biała Fabryka Geyera w Łodzi, w której mieści się Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi pretenduje do tytułu nowego cudu Polski miesięcznika "National Geographic Traveler". Pismo ogłosiło plebiscyt na siedem nowych cudów Polski po raz trzeci.

Biała Fabryka została wytypowana do konkursu "7 Nowych Cudów Polski" przez "National Geographic Traveler". O tym, czy znajdzie się w gronie siedmiu cudów zadecydują sms-y uczestników plebiscytu.

Z województwa łódzkiego pochodzi również drugi kandydat. To rezerwat Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim.

Głosowanie trwa do końca września. Siedem nowych cudów Polski poznamy w listopadzie.

Geyer Music Factory koncerty w Białej Fabryce w ŁodziŹródło: Niebieskie Źródła i Muzeum Włókiennictwa będą nowymi cudami Polski?

Czytaj także

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lodzianka. (gość) (tyle w temacie)

Niestety nie wszystkie zostały zrownane z ziemią jeszcze pare ich stoi. Straszą swoim wyglądem syf i szczury . Dawno powinny zniknąć z powierzchni bo nikt i nigdy tego nie wyremontuje. Lodz to takie miasto gdzie spokojnie można kręcic filmy wojenne bez budowy dekoracji. Niestety. A szkoda bo to moje miasto i jest mi tu dobrze tylko strasznie zaniedbane aż przykro patrzeć na te rudery pofabryczne i na kamienice na wielu ulicach szczególnie śródmieścia.

przynależność partyjna nic ma tu do rzeczy (gość) (Oskar)

a o swoje - tzn. polskie - dbać należy! Jeśli nie - to znowu znajdzie się inny naród, który za stosowne uzna niszenie Polski i Polaków, tak jak robili to dawniej Ukraińcy, Niemcy , Austriacy, Szwedzi, Tatarzy. I cud, że mamy Białą Fabrykę, a nie ruiny zamku jak Krzyżtopór, janowiec czy Chęciny.

Życzliwy Polak (gość)

Zapisz sie Oskarze do PO. Dla Tuska ,,polskość to nienormalność" - będziesz się w takim towarzystwie czuł wspaniale. I pamiętaj polonofobie, że słowo ,,Polak" pisze się z dużej litery, nawet wtedy, kiedy jest się fanatykiem PO.

hiob (gość)

artykuł jest tematem zastępczym;czytaj to:
"Jeżeli odcięte głowy niewinnych polskich dzieci, nabite na ostrza wiejskich płotów, są tylko znamionami ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich zbrodniarzy, to urzędujący w Polsce premier Donald Tusk, za słowa, które wygłosił na temat Wołynia, nie zasługuje na miano Polaka,...
dalej:
http://niepoprawni.pl/blog/5885/zdrada-wolynska

Lam (gość)

Stawiam na Niebieskie Żródła. Fabryka się rozleci,albo jakiś Bierzgalski ją kupi i zaora. A żródła są wieczne...

tyle w temacie (gość)

rzeczywiście ta fabryka to wielki CUD.
w Łodzi wszystkie zakłady i fabryki zrównane z ziemią,ta jedna została!
oparła się galerii handlowej lub hipermarketowi.
to jest cud na cały świat !!!