MKS Skierniewice, wicemistrz skierniewiskiej klasy okręgowej MKS Skierniewice, wicemistrz skierniewiskiej klasy okręgowej

Baraże to szansa awansu do IV ligi łódzkiej dla MKS Skierniewice, wicemistrza skierniewickiej klasy okręgowej (© Fot. Archiwum MKS Skierniewice)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łódzki Związek Piłki Nożnej zadecydował, że będą baraże o IV ligę! To szansa dla Startu Brzeziny, MKS Skierniewice, Mierzyna i Galewic. Do IV ligi łódzkiej awansują dwie drużyny.

Będą baraże o IV ligę! Dwa miejsca do wzięcia


IV liga ma liczyć w sezonie 2013/2014 aż 20 drużyn. Na razie jest 18 ekip. Wicemistrzowie czterech klas okręgowych walczyć będą o dwa miejsca. Na czwartek zaplanowano w siedzibie ŁZPN spotkanie zainteresowanych klubów na którym ma być uzgodniony system oraz terminy spotkań barażowych.
Może się okazać, że do baraży o IV ligę staną jedynie trzy drużyny. Dlaczego? - Rozważamy czy wykorzystać szansę i walczyć o awans - mówi Kazimierz Olszowiak, prezes Gal Gazu Galewice. - Występ w lidze składającej się z 20 drużyn, to nie tylko większe wydatki. W tak licznej lidze będzie konieczność rozgrywania meczów także w środy. W drużynie mamy uczniów, studentów. Nie wiem, czy pogodzą naukę z grą w piłkę nożną. Z piłkarzy drużyny juniorów raczej nie będzie można skorzystać. Oni awansowali do ligi wojewódzkiej. Musimy to wszystko przemyśleć.
Grą w barażach zainteresowani są za to w Skierniewicach, Brzezinach i Mierzynie. - Będą baraże o IV ligę, to dobra wiadomość - cieszy się Stanisław Grzankowski prezes KS Mierzyn. - Dlaczego mielibyśmy nie grać. Do końca będziemy walczyć o awans do IV ligi. Co mam powiedzieć zawodnikom, że rezygnujemy z walki o awans.

Skład IV ligi łódzkiej


Na dziś znamy 18 drużyny czwartoligowych. Dojdą dwie, bowiem otworzyła się szansa dla Startu Brzeziny, MKS Skierniewice, Mierzyna i Galewic.
Oto 18 ekip:
1. KS Paradyź,
2. Warta Działoszyn,
3. Zjednoczeni Stryków,
4. Mazovia Rawa Mazowiecka,
5. Pilica Przedbórz,
6. Concordia Piotrków Trybunalski,
7. Zawisza Rzgów,
8. Włókniarz Moszczenica,
9. Jutrzenka Warta,
10. MKP-Boruta Zgierz,
11. Włókniarz Pabianice,
12. Pogoń Zduńska Wola,
13. Astoria Szczerców,
14. Orzeł Nieborów,
15. Czarni Rząśnia,
16. Ner Poddębice,
17. Włókniarz Zelów.,
18. ŁKS Łódź.
Jak informuje Adam Kaźmierczak, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, inaugurację sezonu 2013/2014 w IV lidze łódzkiej zaplanowano na 10 i 11 sierpnia. Awans do III ligi łódzko-mazowieckiej wywalczyć mają bezpośrednio dwie najlepsze drużyny.

Będą baraże o IV ligę! To szansa dla Startu Brzeziny, MKS Skierniewice, Mierzyna i Galewic


W większości zainteresowanych klubów wiadomość o barażach o IV ligę przyjęto z radością. Nie sposób jednak nie zadać sobie pytania, czyli IV liga z 20 drużyn jest jest konieczna. Przecież to o wiele więcej meczów, a więc rosną wydatki. Konieczne będzie także rozgrywanie spotkań w środku tygodnia.W drużynach grają amatorzy. Warto aby władze piłkarskie naszego okręgu o tym pamiętały. Kluby najczęściej ledwo koniec z końcem wiążą. Naszym zdaniem w IV lidze powinno być 16 drużyn.

Sport

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kibic (gość)

Galewice musza zmienic trenera!z obecnym czeka ich tylko okregowka!po drugie wycofanie sie z barazy to jest tchorzostwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

galewiczanin (gość)

Prezes Gal Gazu mając juniorów w wojewodzkiej to gra w IV lidze bedzie dla nich przepustka do wielkiej pilki nie rób im tego. Grajadz po wsiach niczego nie osiagna nie przegap szansy na rozwoj Galewic i młodzieży