W Zgierzu wymyślono Babskie Czwartki, czyli spotkania kobiet poświęcone sztuce masażu, makijażu, fryzjerstwa, stylizacji paznokci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Spotkania organizowane są darmo. Mile widziana jest każda pani.

Babskie Czwartki odbywają się w zgierskiej herbaciarni "W blasku świec" przy ul. 1 Maja 67. Atrakcje dla kobiet są tam organizowane w godz. 17-21.

- Pomysł narodził się właśnie w tej herbaciarni. Zawsze odwiedza ją mnóstwo kobiet, żeby poplotkować przy kawie- mówi Elżbieta Łukaszczyk, menedżer Centrum Nauki i Biznesu "Żak", które patronuje Babskim Czwartkom. - Podczas takich luźnych rozmów pojawił się pomysł, by zorganizować spotkania z fachowcami, którzy pomogą utrzymać zgrabną sylwetkę i doradzą, jak być piękną.

Herbaciarnię co tydzień odwiedza specjalista z innej branży. Ostatnio był ekspert stylizacji paznokci. W spotkaniu brało udział ponad 20 kobiet. Chętnych było więcej, ale się nie zmieściły, bo lokal jest niewielki.

Dlaczego wybrano właśnie czwartek? - Ten dzień kojarzy się z imprezami studenckimi, więc to przedłużenie młodości - mówi Elżbieta Łukaszczyk.- Weekendy kobiety muszą poświęcać rodzinie. W tygodniu łatwiej znaleźć czas. Tym bardziej że panowie czwartki często poświęcają piłce nożnej. A w tym roku Lech Poznań gra w Lidze Europejskiej.

Atrakcją Babskich Czwartków jest sampling, czyli wymiana odzieży. Panie przynoszą ciuchy, buty i torebki, które się im znudziły, i wymieniają się nimi.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: