Adam Patora przechodzi do ŁKS Adam Patora przechodzi do ŁKS

Adam Patora będzie strzelał bramki dla ŁKS (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Napastnik Adam Patora, który dla ŁKS zdobył gola w sparingu z Mechanikiem Radomsko, ma podpisać umowę z ŁKS. Wygląda na to, że kłopoty z atakiem ŁKS zostaną rozwiązane dzięki wychowankowi klubu.

Po sparingu z Mechanikiem trener ŁKS Wojciech Robaszek, zadowolony z postawy piłkarza, powiedział: - Gdy napastnik jest na testach i zdobywa gola, to zwiększa swoje szanse na podpisanie umowy.

Adam Patora od początku spotkania z Mechanikiem był bardzo aktywny. Już w pierwszym kwadransie miał dwie szanse na zdobycie gola, ale obie zmarnował. Wreszcie za trzecim razem udało mu się trafić do bramki radomszczańskiej drużyny.

Piłkarze ŁKS przez ostatni tydzień mocno trenowali głównie rozwiązania w ofensywie i efekt tego był widoczny w spotkaniu z trzecioligowym Mechanikiem. Ełkaesiacy zdobyli cztery gole i pewnie wygrali kolejny mecz sparingowy.

Do tej pory zespół ŁKS nie przegrał ani jednego meczu testowego, co dobrze rokuje przed rozpoczynającym się za dwa tygodnie sezonem, który ma dać ŁKS-owi awans do trzeciej ligi.

Ostatnim sprawdzianem ŁKS przed rozpoczęciem nowego sezonu będzie mecz z Nerem Poddębice, z którym rywalizować będą również w czwartoligowym sezonie. To będzie pierwszy zespół z tej ligi, z którym łodzianie rozegrają mecz sparingowy. Do tej pory grali wyłącznie z drużynami z trzeciej ligi i notowali bardzo dobre rezultaty.

Za dwa tygodnie piłkarze Robaszka zagrają pierwszy mecz ligowy. Ich rywalem w Warcie będzie drużyna Jutrzenki.Sport

Komentarze (65)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

NIE ZAPOMNIJ KAŁESIAKU HISTORII SWOJEGO "KLUBU": (gość)

Zapamiętaj kałesiacki parchu swoje chasydzkie pochodzenie.

Kałes został założony w 1909 roku przez 4 żydków (Heinman, Traubwurcel, Hirszberg, Wassercug) w domu publicznym jako przyzakładowy klubik dla pracowników fabryki Izraela Poznańskiego.
Wybrano tradycyjne chasydzkie czarno-białe barwy, zmieniono je przed wojną wraz ze wzrostem nastrojów antysemickich, wtedy też próbowano ukryć żydowskie korzenie klubu.

Przez 100 lat istnienia kałesu jest synonimem nieudacznictwa i kombinatorstwa. Jedyne sukcesy piłkarskie zostały "załatwione" przez komunistów, albo "kupione" już w latach 90-tych XX w.
Występy w pucharach europejskich lepiej przemilczeć.

Odkąd Widzew zaczął grać w najwyższych klasach rozgrywek, kałesu jest już zawsze w cieniu zdegradowany do miana klubu dzielnicowego - bo jego zwolennicy pozostali już praktycznie tylko w najbiedniejszej dzielnicy Łodzi - Polesiu.

Na nic zdało się ciągłe wsparcie władz, klub powoli stoczył się w niebyt, bez przyszłości, perspektyw, z garstką zwolenników wśród niewykształconej młodzieży z patologicznych rejonów miasta. Dziś nikt normalny nie chce już identyfikować się z bandą wyrostków których jedyne życiowe sukcesy to napisanie na ścianie "Widzew jude", kłamstwa, oszustwa, oraz zablokowanie ronda w godzinach szczytu.

SS (gość) (kibic)

Ten trener i zawodnicy zmądrzeli i poszli po rozum do głowy. Jeśli nie wiesz jak było to się nie wypowiadaj na ten temat.

To ja (gość)

Lepiej Aniu nikt by tego nie ujął ale obawiam się że troglodyci z kałkaesu tego nie skumają. oni na fansach powielają tak długo te swoje bzdury, że w końcu w nie wierzą. Zaczynając od naszej daty założenia (skan z 1911 z krakowskiej gazety "Czas" gdzie wyraźnie jest KS Widzew http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?p=784060) a na bzdurach z Papieżem i Citką kończąc (audiencja z 1983 roku http://boniekzibi.blog.interia.pl/?id=1869519). Pomijam już przypisywanie nam komunistycznych powiązań podczas gdy kałes był jednym z największych wielosekcyjnych kołchozów w Polsce obok Legii i Górnika, a zawodnicy kałesu byli zatrudniani na polecenie partii w zakładach Marchlewskiego na lewych etatach. Pomijam również żydowskie pochodzenie tego klubiczku z Kozin o którym wszyscy wiedzą a którego te ciecie się wypierają notorycznie. Można by mnożyć przykłady ich bzdur, zakłamań i przekłamań ale po co ??? Zapytaj normalnego kibica w Polsce o kałkaes to splunie na ziemie z obrzydzeniem i tyle. A reszta ich zgódek to "przesterowane" przez nich popierdółki nic więcej.

Ania (gość) (Rodowity Łodzianin)

Sorka, ale to Widzew ma fanów w całym mieście - ba w całej Polsce i za jej granicami. Wam została garstka ludzi na Polesiu - więc to raczej nie my jesteśmy dzielnicowi. Za granicami naszego kraju gdy spytasz o Polską piłkę usłyszysz Widzew o takim tworze jak Łks nigdy nikt nie słyszał i nie sądzę by się to kiedykolwiek zmieniło, biorąc pod uwagę, że umieracie powoli śmiercią tragiczną. Co do Papieża (bo tak się to kolego pisze więc trochę szacunku) to Widzew miał zorganizowaną prywatną audiencję, gdzie Papież podziękował za godne reprezentowanie Polskiej piłki, pogratulował sukcesów i życzył kolejnych....
Wstydzicie się swojej historii i swoich założycieli szukając wytłumaczeń, ale historię ma się jedną, a tylko ludzie bez honoru nie potrafią się do niej przyznać. I jeśli tak dobrze znasz historię miasta to przypomnij sobie, że to właśnie komunistyczne rządy zawsze stały po stronie łksu, Widzewowi notorycznie podrzucając kłody pod nogi ( zresztą tak jest po dziś) więc przemyśl kto tu ma komunistyczno-żydowski rodowód. Poczytaj książki, historię a nie słuchasz tylko swoich durnych niedouczonych kolegów spod żabki. I polecam lekturę słownika j. polskiego bo widać braki wynikające za pewne uciekaniem z lekcji.

Łodzianin (gość) (Rodowity Łodzianin)

właśnie tak - jesteście "łocki klupem odpoczadku" :DDD

jakbyś nie był tępym gimbusem, to byś wiedział, że Widzew mieści się na dawnej Armii Czerwonej 80 (obecnie Al. Piłsudskiego 138).

problemem nie jest to, że łełkałes założyli Żydzi - nie wypieram się historii swojego miasta - tylko że kibice łełkałesu od lat nazywają Żydami Widzew, a sami się wypierają swoich korzeni. to dokładnie pokazuje wasze zakłamanie i hipokryzję, które są tak głupie że aż śmieszne :D

żyd z gaylery (gość) (kibic)

ty qrwo możesz się pogodzić z tym ze jesteś ŻYDEM przypomnij sobie żydowska galerianko kto wam załatwił jedynego majstra bo ten drugi kupił antoni ptak dla łksu PTAK. a na waszych plecach bujają się poznańskie słowiki jak was w styję ciągną śmierć żebrackiej Kuurwie

Red Ebola (gość) (kibic)

kibic -
tak, masz rację, potęga Widzewa zaczęła się dzięki pracy trenera i sporej grupy piłkarzy z waszego klubu. Nikt temu nie zaprzecza. Nasz ruch kibicowski faktycznie zaczął się rozkręcać z końcem lat 70-tych i początkiem 80-tych. Pic polega na czymś innym. Nam wytykacie zakłamanie i fałsz nie będąc wcale lepszymi. Czy to trudno zrozumieć? Hipokryci, mitomani, buraki, żydo komuchy.... No brawo, to właśnie jest styl przez was prezentowany, wielkomiejski styl?
1910 > 1909

kibic (gość)

Żydzew hipokryci i mitomani nie mogą sie pogodzić z faktem , że jako kibice istnieja dopiero od połowy lat 80-tych i z tym, ze to zarówno dzieki trenerowi z ŁKS jak i jego piłkarzom awansowali do 1 ligi. Taka jest prawda podmiejskie buraki z komunistycznego tworu wy byliście kiedys nasza filia i wybujaliscie sie na naszych plecach
ŚŻK

Rodowity Łodzianin (gość)

jesteśmy ŁODZKI KLUBEM a nie dzielnicowym
jestesmy z ŁODZIA ODPOCZADKU a nie 80tych lat daty nie mamy sfałszowane
do elity wprowadził dzielnicowy klubik PAN JEZIERSKI 75roku
80tych latach POLSKA USŁYSZAŁA że jest jakiś wytwór widzew obok ŁODZI
nawet PAPIERZ wiedział że jedyna ŁODZKA drużyna jest ŁKS
TE nazwiska nic nie swiadcza że to są żydzi ktorzy założyli ŁODZKI KLUB SPORTOWY POLSKI nazwa POLSKA W ŁODZI i w tatych czasach POLSCE BYLI ŻYDZI W KAZDYM
mieście i to jest historia A WY widzew to wytwór żydo komuny data fals kibice poza ŁODZI
POLSCE WSZYSCY was znaja jestescie założeni przez komunistów ktorzy GNĘBILI POLAKÓWcała ELITA PZPR stawiała sie na stadionie armi czerwonej 138 tylko utosamiacie się z ŁODZIA t